Możliwości zaopatrzenia ortopedycznego dzieci poprawiające postawę i mobilność.

Zaproszenie do uczestnictwa w Konferencji:
Możliwości zaopatrzenia ortopedycznego dzieci poprawiające postawę i mobilność.

26. 09. 2015 w godzinach 8.30-18.00

W Sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście, ul. Polna 7A, Warszawa


Koszt uczestnictwa 200,00 zł dla osób nie będących członkami ISPO Polska Członkowie ISPO Polska bez opłat.
Cena obejmuje catering i przerwę kawową.


Konferencja organizowana jest przez ISPO Polska

Zgłoszenia: zapisy.ispopolska@gmail.com

 

Możliwości zaopatrzenia ortopedycznego dzieci poprawiające postawę i mobilność.
Inspirująca multidyscyplinarna konferencja poruszająca zagadnienia analizy i terapii zaburzeń chodu Przyjrzymy się szczegółowo stabilizacji stawów biodrowych w przypadku dzieci. Zajmiemy się wszystkimi przypadkami braku stabilizacji od łagodnych do ciężkich próbując poprawić postawę dziecka zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Zastanowimy się jak zredukować stopień przywiedzenia stawów biodrowych i osiągnąć poprawę postawy podczas poruszania się.
 

Program konferencji
08:30 Rejestracja i filiżanka kawy
09:00 Powitanie i wprowadzenie
09:15 Zamknięty łańcuch biomechaniczny i funkcje mięśni podczas chodu prawidłowego J P-M – Trzy płaszczyzny ruchu – Zamknięty i otwarty łańcuch kinetyczny – Obowiązująca terminologia opisująca cykl chodu – Funkcje kończyn dolnych w trzech płaszczyznach – Biomechanika
10:30 Przerwa kawowa
10:45 Kontynuacja zagadnień związanych z biomechaniką i funkcjonowaniem mięśni J P-M
12:00 Lunch 12:45 Aparat AFO z kompozytów włókna węglowego – konstrukcja i zastosowanie D S
13:45 Aparat AFO KiddieGait z kompozytów włókna węglowego – doświadczenia D S -Biomechanika i zastosowanie zaopatrzenia ortopedycznego w przypadku Rozszczepu Kręgosłupa, Dziecięcego Porażenia Mózgowego, Dystrofii Mięśniowej, Przepukliny Oponowo Rdzeniowej.
14:45 Coffee / Przerwa Kawowa
15:00 SWASH – Dynamiczny Aparat Biodrowy – doświadczenia – D S – Dobór pacjentów – Warunki przymiarki – Uzyskany efekt – Przypadki pacjentów
16:30 Pytania i odpowiedzi , J P-M / D S
16.45- 18.00 Leczenie spastyczności we wskazaniach związanych z nabyta dysplazją stawów biodrowych u dzieci z MPDZ (iniekcje toksyny botulinowe BoNTj/ dooponowe leczenie baklofenem- ITB). Zalecenia i stan obecnej wiedzy na podstawie doświadczeń własnych i przeglądu literatury.
Marcin Bonikowski 

 

Prelegenci
Jessica Parnevik-Muth Licencjonowana fizjoterapeutka w Szwecji i USA z kursem specjalistycznym z zakresu biomechaniki funkcjonalne, OMT, Medycyny sportowej i KBT. Jessica jest także certyfikowanym Trenerem Osobistym w USA.
 

David N Steiman Licencjonowany fizjoterapeuta w Szwecji z kursem specjalistycznym w zakresie biomechaniki i kontroli nerwowo – mięśniowej.
Dr N. Med. Marcin Bonikowski, Lekarz ortopeda, Kierownik Oddziału Rehabilitacji i Narządu Ruchu w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii (MNC) w Zagórzu, Polska. Swoją pracę poświęca na rzecz rozwoju nowoczesnych metod leczenia dzieci z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Był odpowiedzialny za wprowadzenie wielopoziomowego leczenia toksyną botulinową na podstawie analizy ruchu w Polsce oraz przyczynił się do propagowania zintegrowanego podejścia do neurorehabilitacji. Od 2003 roku współpracuje z Wydziałem Rehabilitacji z Vrije Universiteit w Amsterdamie, Holandia.
Od 2007 roku Dr Bonikowski jest członkiem komisji lekarskiej polsko-holenderskiej fundacji Wandafonds. Pod Jego przewodnictwem zorganizowano wiele kursów w rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, leczenia spastyczności, analizy chodu, jest również założycielem Laboratorium Analizy Ruchu (MNC) w Zagórzu, którym kieruje od 2004 roku. W 2012 roku został wybrany Prezesem Zarządu ISPO Polska- Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Ortotyki i Protetyki w Polsce.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w naszej konferencji prosimy o kontakt z celu uzyskania szczegółowych informacji. ISPO Polska
Telefon: 781 783 406
e-mail: zapisy.ispopolska@gmail.com